Informaţii SU/SVSU - Primaria Caracal

Campanie de informare nr. 49160 din 03.11.2020

Campanie de informare
in domeniul Prevenirii si Stingerii Incendiilor
premergător și pe perioada sezonului rece conform adresa nr.3075456/02.11.2020 a
I.S.U. M.Basarab al Judetului Olt

În scopul  evitării  producerii  unor  evenimente  nedorite  cauzate  de  exploatarea necorespunzătoare a mijloacelor de încălzire în perioada sezonului rece,  vă recomandăm respectarea următoarelor reguli în domeniul  prevenirii și stingerii incendiilor.

Campanie de informare nr. 22504 din 08.05.2020

Campanie de Informare pentru prevenirea infectării cu Covid -19 prin intermediul alimentelor obţinute  în unităţile din industria alimentară

Ca urmare a adreselor nr.22828/07.05.2020 a Instituţiei Prefectului-Judeţul Olt, nr.7713/06.05.2020 a Direcţiei Sanitar Veterinare pentru Siguranţa Alimentelor Olt este necesară respectarea măsurilor stabilite pentru produsele obţinute din unităţile din industria alimentară astfel încât fiecare unitate de industria alimentară autorizată şi pentru siguranţa alimentelor să elaboreze în regim de urgenţă a unui plan de acţiune COVID-19  care să cuprindă măsurile ce trebuie aplicate pe luând în considerare cel puţin următoarele aspecte:

CITESTE MAI DEPARTE

Anunt Exercitiu nr.33416 din 02.07.2019

ANUNŢ IMPORTANT,

În data de 03.07.2019, în intervalul orar 10.00-11.00 va avea loc o simulare pentru testarea şi verificarea echipamentelor din componenţa sistemului de înştiinţare, avertizare şi alarmare în situaţii de protecţie civilă al localităţii. Vor fi acţionate sirenele de alarmare ale localităţii prin introducerea semnalului „ALARMĂ AERIANĂ” compusa din 15 semnale, a câte 4 secunde fiecare, cu pauză de 4 secunde între ele, timp de 2 minute.
          Rugăm cetăţenii, personalul de la operatorii economici şi instituţiile  din municipiul Caracal să nu intre în panică la acţionarea sirenelor electrice, acesta este un exerciţiu.