Anuntarea intentiei de elaborare: “HALE CU DESTINATIA SERVICE AUTO, STR. MARASTI NR.82 SI STR. MARASTI NR.84 DIN MUNICIPIUL CARACAL, JUDEȚUL OLT” - Primaria Caracal

TEATRUL NATIONAL

Str. Cuza Voda Nr. 10

Caracal, jud. Olt

Tel: 0249513773

INTENŢIE DE ELABORARE

PLAN URBANISTIC ZONAL ŞI REGULAMENT LOCAL DE URBANISM AFERENT ACESTUIA PENTRU

HALE CU DESTINATIA SERVICE AUTO, STR. MARASTI NR.82 SI STR. MARASTI NR.84
DIN MUNICIPIUL CARACAL, JUDEȚUL OLT

ARGUMENTARE: se solicita schimbarea funcțiunii existente si trecerea imobilelor din subzona Li1-subzona locuințelor individuale si colective mici cu maxim P+2 niveluri in ansambluri preponderent rezidențiale, in M1-subzona mixta destinata locuințelor individuale si colective mici si serviciilor. Pe parcela situata la nr. 82 pe str. Mărăști exista o construcție cu funcțiunea de locuința P+1 si doua anexe P. Se propune păstrarea construcției cu funcțiunea de locuința si a unei anexe gospodărești, si reconversia unei anexe existente in spațiu pentru service auto.  Parcela situata la nr. 84 pe str. Mărăști este libera de construcții si se propune realizarea de construcții noi cu funcțiunea de service auto: o clădire principala cu regim de înălțime P+1 si o construcție anexa cu regim de înălțime P.

INIŢIATOR: DINU IOANA, DINU IONEL

ELABORATOR: S.C. ETALON S.R.L., arh. RUR SEVERICA MITRACHE