Proiecte Europene - Primaria Caracal

Proiect Centrul Național De Informare Și Promovare Turistică În Municipiul Caracal cod SMIS 48856

Comunicat de presă

Finalizare proiect

„Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal”

– cod SMIS 48856

Eveniment pentru industria de profil: agenţii de turism, hoteluri, restaurante, organizaţii culturale,

instituţii de învăţământ şi conferinţă de presă

Unitatea administrativ-teritorială municipiul Caracal, în calitate de beneficiaral proiectului„Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal” – cod SMIS 48856 – finanţat prin Programul Operaţional Regional 2007 -2013, Axa prioritară 5 Dezvoltarea durabilă şi promovarea turismului, Domeniul major de intervenţie 5.3 „ Promovarea potenţialului turistic şi crearea infrastructurii necesare, în scopul creşterii atractivităţii României ca destinaţie turistică”, Operaţiunea – Crearea Centrelor Naţionale de Informare şi Promovare Turistică (CNIPT) şi dotarea acestora, organizează un eveniment ocazionat de finalizarea proiectului.

Evenimentul va avea loc în sala de consiliu a Primăriei municipiului Caracal, Piaţa Victoriei nr.10, în data de 13.11.2015 începând cu orele 1100.

Sunt invitaţi să participe reprezentanţi ai agenţiilor de turism, hotelurilor, restaurantelor, instituţiilor de cultură, instituţiilor de învăţământ, ai mass-media şi orice alte persoane interesate.

Data publicării:  09.11.2015

Manager de proiect:Octavian Dănuţ TOMA – telefon 0753.318.660, e-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Responsabil cu informarea şi publicitatea:Ionela Veronica LUNGU – telefon 0753.318.682, e-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Descarca comunicat

Comunicat promovare proiect și conferință de presă

Promovare proiect „Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal” – cod SMIS 48856

Eveniment pentru industria de profil: agenţii de turism, hoteluri, restaurante, organizaţii culturale şi conferinţă de presă

Unitatea administrativ-teritorială municipiul Caracal, în calitate de beneficiar al proiectului, „Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal” – cod SMIS 48856 – finanţat prin Programul Operaţional Regional 2007 -2013, Axa prioritară 5 Dezvoltarea durabilă şi promovarea turismului, Domeniul major de intervenţie 5.3 „ Promovarea potenţialului turistic şi crearea infrastructurii necesare, în scopul creşterii atractivităţii României ca destinaţie turistică”, Operaţiunea – Crearea Centrelor Naţionale de Informare şi Promovare Turistică (CNIPT) şi dotarea acestora, organizează un eveniment de promovare a proiectului.

Citește mai departe...

Prezentare Participare Marketing Turism Craiova

Prezentare în cadrul  proiectului "Parteneriatul transfrontalier strategic pentru turism durabil al regiunilor din Sud-Vestul și Nord-Vestul Dunării de Jos" MIS ETC 557

Descarca prezentare