Comunicat promovare proiect și conferință de presă - Primaria Caracal

Comunicat promovare proiect și conferință de presă

Promovare proiect „Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal” – cod SMIS 48856

Eveniment pentru industria de profil: agenţii de turism, hoteluri, restaurante, organizaţii culturale şi conferinţă de presă

Unitatea administrativ-teritorială municipiul Caracal, în calitate de beneficiar al proiectului, „Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică în Municipiul Caracal” – cod SMIS 48856 – finanţat prin Programul Operaţional Regional 2007 -2013, Axa prioritară 5 Dezvoltarea durabilă şi promovarea turismului, Domeniul major de intervenţie 5.3 „ Promovarea potenţialului turistic şi crearea infrastructurii necesare, în scopul creşterii atractivităţii României ca destinaţie turistică”, Operaţiunea – Crearea Centrelor Naţionale de Informare şi Promovare Turistică (CNIPT) şi dotarea acestora, organizează un eveniment de promovare a proiectului.

Evenimentul va avea loc în sala de consiliu a Primăriei municipiului Caracal, Piaţa Victoriei nr.10, în data de 24.06.2015 începând cu orele 1100.

Sunt invitaţi să participe reprezentanţi ai hotelurilor, restaurantelor, agenţiilor de turism, instituţiilor de cultură, ai mass-media şi orice alte persoane interesate.

Data publicării:  22.06.2015

Manager de proiect:Octavian Dănuţ TOMA – telefon 0753.318.660, e-mail: Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea.

Responsabil cu informarea şi publicitatea:Ionela Veronica LUNGU – telefon 0753.318.682, e-mail:

Descarca comunicat